Tasarım

İlk Adım: Taslak Hazırlama

Moda trendleri ve müşteri talepleri göz önünde bulundurularak koleksiyon hazırlamak; uzun ve zor bir süreçtir. Tasarım sürecinin ilk adımı eskiz yani taslak çalışmasıdır. Bu çalışma, desenin genel hatlanyla ortaya çıkarılması için yapılan ön çizim işlemidir. Dijital ortamı kullanmadan tamamen el çizimi ile yapılan bu çalışma, tasarım oluşmadan önce tasarımcının hayal dünyasını kâğıt üzerine aktardığı bir nevi nakşetme sanatıdır.

Detaylar

Karakalem çalışmasının ardından artık iyice şekillenen desen son halini almaya başlamıştır. Kâğıt üzerindeki ince detayların renkli kalemler vasıtasıyla ortaya çıkarılması; punch işlemi öncesi tasarının son şeklini almasına yardımcı olur.

Punch İşlemi

Kâğıt üzerinde son rötuşları yapılan tasarının bilgisayar ortamına geçirilerek makinada çalışmaya hazırlanmasının vakti gelmiştir. Punch işlemi denilen bu aşama; tasarım ile makine arasındaki bir köprüdür. Bu süreç; çalışacak olan tasarının makineye uyarlanarak iğne hareketlerine milimetrik konutlar verilmesi ve ipliğe kumaş üzerinde yön verilmesi sürecidir.

Varyant Çalışması

İşin zor ve bir o kadar da zevkli olan bölümü varyant çalışmasıdır. Tasarım ekibimizin, sezon trendleri doğrultusunda desene uygun ip, kumaş ve farklı baskı opsiyonlarını seçmesi, doğru renkleri ustaca kullanması, tasarının tamamlanması için yapabileceği son dokunuşlardır. Koleksiyonda doğru renkleri kullanıp, trend tasarımları oluşturarak işimizin odağındaki siz müşterilerimizin beğenisini kazanabilmek tasarım ekibimizin en önemli hedefidir.

Üretim Süreci

Geniş makine parkurunda üretilen tasarımlarımız son halini aldıktan sonra, artık müşterilerimizin beğenilerine sunulmak için hazırdır.

Galeri